Натпревар со традиција (06.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на катарскиот Куп се сретнуваат екипите на Ал Сад и Ал Дахил.

Ал Сад во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Ал Дахил во истиот временски период има подобар учинок бидејќи тие четири пати победија и еднаш ремизираа.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат со голови, поточно погодок се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*