Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа нгостите.

Во данската втора дивизија се сретнуваат екипите на Роскилд и Тистед. Домаќинтие влегоа во катастрофална серија резултати и запишаа четири последователни порази. Гостите од друга страна се наоѓаат на позиција која води во плеј оф и зад себе имаат две последователни победи, па овој натпревар го дочекуваат со добро расположение.

Роскилд – Тистед – 2 @ 2.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Тистед беше 3.17, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*