Натпревар со традиција (05.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на ½ финалето од кипарскиот Куп се сретнуваат екипите на Никозија и АЕЛ Лимасол.

Никозија во последните пет натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз.

АЕЛ Лимасол пак во истиот временски период има сличен учинок, поточно една победа, две реми и два порази.

Овие две екипи зад себе имаат интересна традиција која трае шест меѓусебни дуели, а тоа е дека на сите тие натпревар погодок постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*