Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој што бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Станува збор за дуел кој доаѓа од англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екиптие на Вест Хем и Њукасл.

Вест Хем има една и единствена цел за оваа сезона, а тоа е да обезбедат навремен опстанок, додека желбата кај Њукасл е да стигнат до пласман во ЛШ.

Вест Хем – Њукасл – 2 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Њукасл беше 2.90, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*