Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Во денешниот дуел кој го издвоивме за оваа категорија се сретнуваат екипите на Бормут и Брајтон во 20:45 часот.

Домаќините се многу блиску до црвената зона и досегаа имаат освоено само 27 бода, додека гостите се на горниот дел од табелата и се борат за излез во Европа. Вкупниот број на бодови кои ги имаат освоено Брајтон е 43.

Бормут – Брајтон – 2 @ 1.57 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Брајтон беше 1.85, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.57 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*