Натпревар со традиција (04.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на германската Регионална лига се сретнуваат екиптие на Мајнц II и Франкфрут.

Мајнц II е на 9-то место со вкупно 36 бода и учинок од 10 победи, 6 реми и 8 порази.

Франкфурт е на 6-то место со вкупно 42 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 3 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку шест погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*