Тикет на денот е-Спорт (02.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со возбудувањата од Intel Extreme Masters Dallas 2023: European Qualifier, каде што денеска се играат два меча од четвртфиналето на Lower Bracket, а битката ќе биде тешка бидејќи влогот е голем, а тоа е пласман на главниот турнир во Далас.

Fnatic – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.57 во Bet365

Fnatic имаше четири порази по ред од Let us Cook, Furia, 9Ine и Godsent пред да слави против Team Spirit со 2-0, додека Ninjas In Pyjamas може да се пофали со подобри резултати и два триумфи против OG, но и еден против Monte, иако вчера и завчера загуби од Cloud9 со по 2-1, но и покрај тоа се покажа како достоен противник на двете средби. и во меѓусебни средби води NiP, па наш предлог ќе биде 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

OG – Godsent – 2 @ 2.25 во 22Bet

OG ја прекина црната серија со триумф над sYnck, но претходно имаше пет порази по ред, и тоа три по ред од NiP, како и по еден од Pain и Vitality. За разлика од нив Godsent е екипа која изгледа постабилно и на претходните пет пресметки славеше три пати. OG води во меѓусебни дуели со 2-1, но последниот меч го одиграа пред две ипол години, а од тогаш се променети многу работи во двете екипи. Победникот од оваа средба ќе игра против подобриот од мечот меѓу Fnatic и Ninjas in Pyjamas. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*