Тикет на денот (недела, 02.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес понудата е фантастична, па веруваме дека ќе го направиме правилниот избор за тикет на денот и дека оваа комбинација ќе ни донесе добивка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Њукасл – Манчестер Јунајтед – 3+ @ 1.97 во Mozzart

Њукасл оваа година мора да ги наслови како пријатно изненадување во Премиер лигата. Тие досега имаат собрано 47 бода и се наоѓаат на 5-та позиција на табелата, но имаат и помалку изиграно натпревари во однос на својата конкуренција, па не е чудно следната сезона да ги гледаме во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Манчестер Јунајтед од друга страна го изгуби „чекорот“ за титула во Премиер лига, па сега ќе можат подобро да се посветат на Лига Европа каде што ги чека двомеч со екипата на Севиља. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и ви предлагаме голови. Типуваме 3+ со квота 1.97 во Mozzart.

Монца – Лацио – 2 @ 2.10 во Bet365

Монца е на средината на табелата и на последните три натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа една победа и две реми, а најважно за нив е што се на сигурно и што не им е загрозен опстанокот. Лацио пак е на горните позиции и за нив ова е најреална шанса да ги видиме повторно во Лигата на шампиони. Тоа ќе биде тешка задача дефинитивно со оглед на тоа што конкуренцијата е огромна, но претпоставуваме дека ќе се борат до самиот крај. На ваквите натпревари Римјаните не смеат да се коцкаат и мора да ги победат противниците како Монца. Наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*