Тикет на денот е-Спорт (30.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како и секогаш се трудиме да ви го понудиме најдоброто од е-Спортот и да не ве разочараме, па така ќе биде и денеска, иако нема премногу натпревари кои се играат денеска.

Big Academy – Partizan Esports – 2 @ 1.57 во 22Bet

Partizan имаше три победи во групната фаза на турнирот и заслужено обезбеди пласман во нокаут-фазата, каде што во првото коло го совлада Sangal со убедливи 2-0 за место во четвртфинале. Во следниот меч ќе се соочи против Big Academy, кој со три победи и два порази ја прескокна групната фаза, а потоа блесна против Illuminar (2-0). Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, но со оглед на импресивните настапи на Partizan на CCT Central Europe Series #5, наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Young Ninjas – Endpoint – 2 @ 1.53 во Bet365

Young Ninjas немаше среќа во ждрепката, па налета на својот најголем кошмар, а тоа е Endpoint од кој загуби на последните четири од пет натпревари. Young Ninjas со голема мака ја помина групната фаза откако оствари три победи и два порази, додека Endpoint доминираше и славеше на три дуели за да го освои првото место во групата. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*