Тикет на денот е-Спорт (28.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Се враќаме на CS:GO и натпреварите од плејофот на IEM Dallas 2023 Europe Open Qualifier 2. Понудата денеска е навистина богата, посебно на овој турнир, а ние во продолжение ви нудиме два меча.

9INE – 500 – 1 @ 1.61 во 22Bet

9INE ќе се бори за место во четвртото коло на турнирот, откако претходно ги совлада ABC со 16-12 и AGO со 16-5. Нивниот ривал 500 избори пласман во трето коло со многу мака, зашто со 16-13 го реши Metizport, но потоа се измачи против Turow Zgorzelec (22-20). Овие екипи го играат четвртиот меѓусебен дуел. Иако во последниот дуел славеше 500 со 2-1, сепак ова е идеална шанса за 9INE да им се одмазди. Наш предлог е 1 со квота 1.61 во 22Bet.

GamerLegion – Falcons – 2 @ 2.00 во Bet365

Ова се две одлични екипи, кои се наоѓаат во многу добра форма, односно имаат по четири победи на претходните пет дуели во сите конкуренции. GamerLegion славеше против Copenhagen Flames, Ecastatic, sAw и Let us Cook, по што загуби од Astralis Talent. Од друга страна, Falcons беа подобри од Sangal, Into The Breach, Forze и 1Win, а загубија само од Eyeballers. Двата триумфи на Falcons во претходните средби со GamerLegions им ја дава фаворитската улога и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*