Тикет на денот (вторник, 28.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште денес ќе ги гледаме репрезентациите, па ќе го чекаме петок за да продолжеме со клупскиот фудбал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Грузија – Норвешка – 1Х&0-2 @ 2.40 во Mozzart

Доста важен натпревар се игра во оваа група денес во Грузија. Домаќините не се аутсајдери ниту против најјаките селекции, па не се ни денес против Норвежаните. Во своите редови имаат квалитетни играчи, а како колектив се доста силни. Во Лгиата на нацииславеа против Бугарија и Македонија и се палсираа во Б дивизија. Во квалификациите за Мундијалот не беа толку успешни и Шпанците триумфираа во групата, а Швеѓантие беа на второто место. Без Халанд оваа селекција не е иста и веруваме дека не можат да победат во Грузија. Ние се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Романија – Белорусија – 1&2+ @ 1.81 во Bet365

За Романците овие квалификации се доста важни. Уште еднаш го пропуштија Мундијалот, а генерацијата која играше во младинското ЕП веќе стигна. Групата во која се наоѓаат не е слаба, но не е ниту претерано силна. Швајцарците се најголеми фаворити, а Израел, Романија и Косово можат да се борат за второто место. Во корист на Романците беше и резултатот од првото коло на Израел каде што ремизираа против Косово. Белорусите од друга страна нема што да се надеваат во оваа група и делуваат како неконкурентни за успех. Овде очекуваме Романија да победи и типуваме 1&2+ со квота 1.81 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*