Тикет на денот е-Спорт (25.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме на друг континент, односно на турнирот CCT South America Series #6, каде што се играат дуелите од првото коло.

Intz – Boca Juniors – 2 @ 1.44 во Bet365

Двете екипи со нетрпение го чекаа почетокот на новиот турнир, со цел да ја прекинат негативата серија која ја имаат во изминатиот период. Intz загуби од денешниот ривал, па следеше неуспех против 9z и потоа нов болен пораз од Arctic (13-16). И кога помислија дека работите ќе тргнат во подобар правец поради триумфот над Fusion, веднаш потоа следеше втор пораз од Boca Juniors. Од друга страна, Boca Juniors не може да се пофали со ниту еден триумф освен против денешниот противник кој успеа да го победи двапати за три дена. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Red Canids – Oddik – 2 @ 2.00 во 22Bet

Последниот меч меѓу овие два тима се одигра вчера и тогаш славеше Oddik со 2-1, а исто така тимот може да се пофали и со триумфи против Boca Juniors и Meta Gaming Brasil, со тоа што единствена „црна точка“ во последните четири меча е дебаклот против Fluxo од 2-16. Сепак, Red Canids е во криза и со два порази од Oddik и Flamengo им се разниша самодовербата пред почетокот на новиот турнир. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*