Натпревар со традиција (25.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Портсмут и Порт Вејл.

Портмуст е на 9-то место со  вкупно 57 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 12 реми и 10 порази.

Порт Вејл е на 16-та позиција со 44 бода и учинок од 12 победи, 8 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели погодок постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*