Тикет на денот е-Спорт (20.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Е-спортот и денеска нè дружи со голем број натпревари од различните видео-игри, а ние се решивме за League of Legends, односно турнирот LEC Spring 2023 Regular Season.

Mad Lions – Team Heretics – 1 @ 1.56 во 22Bet

Mad Lions со две победи и три порази се наоѓа во делот кој им обезбедува четвртфинале, но мора да слави против последниот тим на табелата Team Heretics и да скокне некоја позиција погоре на табелата со тоа што ќе направи чекор кон плејофот. Team Heretics разочара во првите пет кола бидејќи загуби дури четири пати. Токму тоа е причината зошто Mad Lions ќе биде наш фаворит, иако да бидеме искрени, ниту тие не блескаат во последно време. Наш предлог е 1 со квота 1.56 во 22Bet.

Team Vitality – Astralis – 1 @ 1.30 во Bet365

Team Vitality беше во одлична форма од пет победи по ред, но потоа налета на незгодниот G2 Esports и загуби со 1-2, додека Astralis има три порази во низа и затоа се наоѓа на осмата позиција на табелата. Vitality Ќе се бори за првото место во групната фаза со Team BDS, а победа во денешната пресметка повторно ќе ги врати на тронот. Ние предлагаме 1 со коефициент  1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*