Тикет на денот (понеделник, 20.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Од денес започнува периодот со послаба понуда кој и не е многу омилен помеѓу кладилничарите. Сепак, ние нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Универзитатеа – Арџеш – 1&2+ @ 2.30 во Mozzart

Започна плеј-оф натпреварувањето во Романија, а за опстанокот одлучуваат меѓусебно 10 тимвои. Меѓутоа, двата најдобри во плеј аут можат и во Европа бидејќи ќе играат квалификации за Лига КОнференција, додека од лигата директно ќе бидат елиминирани двете последнопласирани екипи. Домаќините се во одлична форма и имаат серија од три последователни победи, но во претходното коло беа поразени од градскиот ривал Клуж со резултат од 4-0. Нивниот прв ривал е Арџеш кој ги заврши првите 30 кола во не толку добро рапсоложение. Арџеш е без победа од крајот на ноември, па веќе пет месеци немаат триумф. Овде очекуваме 1&2+ со квота 2.30 во Mozzart.

Инголштад – Динамо Дрезден – 2 @ 2.30 во Bet365

Германскиот третолигаш играше во вторникот и средата вонредно коло, а со овој натпревар се затвора редовното 28-мо коло. Гостите од Дрезден многу подобро стојат на табелата за разлика од својот домаќин, а мора д напомнеме дека овие две екипи беа големи ривали во минатата сезона. Инголштад беше последен и директно испадна во третата лига, додека за Динамо беше кобен двомчеот во баражот против Кајзерслаутерн. Домаќините тешко дека ќе се вратат со оглед на тоа што имаат три последователни порази во март. Екипата на динамо има шанси да се врати во Цвајт, а најреално е да се борат за третото место кое ќе им донесе нов пласман во бараж. Овде очекуваме 2 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*