Тикет на денот е-Спорт (19.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Недела е уште еден одличен ден за да одвоите малку време за е-Спортот, зашто повторно програмата е богата и се играат неколку турнири.

Sinners Esports – Mouz Nxt – 2 @ 1.72 во Bet365

Две одлични екипи кои се надеваат на триумф на почетокот на partizan CCT Central Europe #5, а едно е сигурно и тоа е дека ќе гледаме одличен натпревар во CS:GO. Sinners славеше против Glore и Team Sampi пред два дена и така доаѓа во добра форма на денешниот меч против Mouz Nxt, кој играше многу добро и нивната совршена форма ја расипа Heet. Пред тој дуел, Mouz Nxt имаше четири победи по ред, и тоа против Masonic, Young Ninjas, Enterprise и Tricked Esports. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Partizan – Ago – 1 @ 1.66 во 22Bet

Partizan се надева на изненадување против Ago и има реални шанси за такво нешто, иако сите го познаваме Ago кој во минатото постигна добри резултати, сепак во последната недела имаше само две победи и три порази. Во истиот период, српскиот тим славеше против Sinners и The Prodigies, а загуби само од B8, па за тоа си земаат за право дека можат до изненадување. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*