Тикет на денот е-Спорт (18.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И овој викенд ќе се дружиме со натпреварите од е-спортот, а денеска ќе ги следиме дуелите на CCT Central Europe Series #5.

Viperio – Young Ninjas – 2 @ 1.72 во Bet365

Две екипи кои се во ужасна форма, односно имаат по четири порази во последните пет меча во сите конкуренции. Viperio изгуби од Heet, Big Academy, Havu и Into The Breach, додека славеше само против KRC Genk. Од друга страна, Young Ninjas славеше против Tricked, но загуби од LDLC, Mouz NXT, Endpoint и Copenhagen Flames. Ова ќе биде прв меѓусебен дуел на тимовите, но Young Ninjas на поголем дел од натпреварите покажа дека е блиску до победа, иако на крајот губеше, сепак ние сметаме дека тие имаат поквалитетен состав во моментов и ви предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

00Prospects – Big Academy – 1 @ 1.40 во 22Bet

00Prospects загуби од B8 и Iron Branch на претходните два дуели, откако претходно беше подобар од Boston Crab и Big Academy. Нивниот противник беше во серија од пет победи по ред, пред да налета на B8 (1-2), по што загуби и од Astralis. Во меѓусебни средби води 00Prospects, а последниот дуел меѓу овие тимови беше одигран пред девет дена и тогаш со убедливи 2-0 славеше 00Prospects, па наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*