Натпревар со традиција (18.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Челзи и Евертон.

Челзи е на 10-то место со вкупно 37 бода и учинок од 10 победи, 7 реми и 9 порази.

Евертон е на 15-та позиција и досега имаат освоено 25 бода преку 6 победи, 7 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнвуаат по најмногу 2 погодоци по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.82 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*