Тикет на денот е-Спорт (15.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден богат со натпревари од е-Спортот, а ние се решивме за натпреварите од BetBoom Playlist. Urbanistic.

1Win – Copenhagen Flames – 1 @ 1.44 во Bet365

1Win има две победи и еден пораз на турнирот, па денеска се надева дека ќе обезбеди место во следната фаза од натпреварувањето, а за противник го има „стариот пациент“ Copenhagen Flames, кој пред една недела го совлада со 2-1. Copenhagen Flames, од друга страна, е во лоша форма и има три порази по ред. Ова ќе биде шести меѓусебен дуел меѓу екипи, а овој пат наш фаворит ќе биде 1Win и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Apeks – Endpoint – 2 @ 2.62 во 22Bet

По серијат аод четири порази во сите конкуренции, Apeks конечно славеше вчера против LDLC и така се врати во „живот“ барем за момент на турнирот, но денеска против себе го има незгодниот EndPoint кој славеше двапати на последните три меч во сите конкуренции. Во меѓусебни средби води Apeks со 3-1, но ова а иделна шанса за одмазда на Endpoint. Наш предлог е 2 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*