Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Манчестер Сити – Лајпциг

Денес и утре ќе ги дознаеме уште останатите екипи кои ќе патуваат во ¼ финалето. На „менито“ денес имаме два дуели од рамките на ЛШ, а еден од нив ќе се игра во Англија каде што силата ќе ја мерат Манчестер Сити и Лајпциг.

Резултатот од првиот натпревар е 1-1, што значи двата тима влегуваат без предност во овој натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Грилиш да асистира најмалку еднаш коефициент зголемен од 3.50 на 3.60
  • Халанд да постигне погодок со глава коефициент 9.50 зголемен на 10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*