Тикет на денот е-Спорт (14.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од третото коло на CCT West Europe Series #2, по што ќе биде познато кои тимови ќе заиграат во осминафинале.

Spirit Academy – Ago – 2 @ 2.75 во Bet365

Денот го почнуваме со интересно дерби меѓу едни од најдобрите екипи. Spirit Academy до вчера имаше четири триумфи по ред, и тоа против Havu, B8, eClub Brugge и JANO, додека AGO веќе на шест меча по ред слави и се наоѓа во совршена форма. Нивни „жртви“ беа Mouz NXT, Enterprise, Eyeballers, Heet, Epic Dudes, GenOne. Овие екипи досега одиграа еден меѓусебен дуел и славеше полски AGO со 2-0. Наш предлог за оваа средба е 2 со квота 2.75 во Bet365.

Into The Breach – Endpoint – 2 @ 2.00 во 22Bet

Уште две екипи кои се надеват деке денеска ќе обезбедат место во плејофот. Според досегашните резултати, поблиску до такво нешто е Endpoint кој славеше четири пати во меѓусебните средби, додека Into The Breach има еден триумф. Исто така, Endpoint славеше во претходното коло со 2-0 против Nexus Gaming и со тоа се „загреа“ за денешната средба. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*