Тикет на денот е-Спорт (12.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме натпреварите само од врвот на табелата на турнирот CCT West Europe Series #2.

Havu – Spirit Academy – 2 @ 1.53 во Bet365

Havu го почна турнирот со триумф над Mouz Nxt со 2-1, но нивната победничка серија ја прекина Movistar Riders на Elisa Invitational (1-2) и така ги „спушти на земја“. Spirit доминира во изминатиот период и заслужено ја има фаворитската улога во денешната пресметка. Екипата на Spirit запиша дури пет убедливи победи на последните пет меча во последната недела. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Viperio – Into The Breach – 1 @ 2.62 во 22Bet

Into The Breach ги доби претходните два меѓусебни дуели против Viperio и оди на трет триумф, иако тоа нема да биде лесно. Viperio славеше во првото коло со 2-1 против LDLC, додека Into The Breach беше подобар од Undefined со 1-2. Проблемот кај Into The Breach е тоа што игра променливо во изминатиот период, па запиша дури три порази на претходните пет пресметки, додека Viperio има три триумфи. Ние предлагаме 1 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*