Натпревар со традиција (12.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Вест Хем и Астон Вила.

Вест Хем е на 16-то место со вкупно 23 бода и учинок од 6 победи, 5 реми и 14 порази.

Астон Вила е на 11-та позиција и досега имаат освоено 34 бода преку 10 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека победник на сите тие дуели е тимот на Вест Хем, па ако продолжат и денес така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

1 @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*