Тикет на денот (недела, 05.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела понудата е фантастична, па ние се одлучивме за да ви претставиме супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Рома – Јувентус – ГГ @ 2.05 во Mozzart

Рома направи голем и неочекуван кикс пред неколку дена. Тие беа тотално изненадувачки поразени од Кремонезе, па излегоа надвор од зоната за пласман во Лигата на шампиони. Јувентус од друга страна врза четири последователни победи во Серија А, па малку се приближи до зоната која води во Европа. Овде мотивот на овој натпревар е огромен. Рома има потреба од бодови за горните позиции, а исто така и Јувентус сака да ги надомести на некој начин одземените бодови. Очекуваме притисок на двете страни и типуваме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Рен – Марсеј – 2 @ 2.45 во Bet365

Рен оваа сезона игра фантастично и може да ги декларираме како пријатно изненадување во француската Лига 1. Домаќините во изминатите 25 кола успеа да соберат 46 бода што не е салдо за потценување. Марсеј пак е на второто место и со поразот во минатото коло од ПСЖ скоро и јасно е дека драстично ги намалија шансите за титула. Како и да е, овој тим ќе остане да се бори за пласман во ЛШ до самиот крај на сезоната. Овде имаме дуел на две одлични екипи, но сепак сметаме декаа Марсеј се далеку поквалитетни. Ние типуваме 2 со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*