Тикет на денот е-Спорт (04.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе бидат актуелни дуелите од CCT турнирите, а ние ќе ги следиме CCT North Europe Series #4, иако се игра иа CCT South Europe Series #4.

Ecstatic – Havu – 2 @ 1.80 во 22Bet

Ecstatic вчера ги оправда нашите очекувања и го прегази Tricked со 2-0 и тоа е добар чекор кон пласман во следната фаза, а воедно и продолжување на победничката серија на три натпревари. Интересно е тоа што Havu вчера го изненади Into The Breach, иако беше аутсајдер во оваа средба, а тоа исто така е трета побда за нив во претходните три дуели. Се очекува тешка пресметка меѓу двете екипи, а победникот ќе дојде на чекор поблиску до осминафинале. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во 22Bet.

Nexus – K23 – 2 @ 1.53 во Bet365

Nexus го загуби првиот меѓусебен дуел од K23 оваа година со 1-2 и ги покажа своите слабости, кои ќе се обиде нивниот ривал да ги искористи и денеска. Nexus во оваа средба влегува со триумф против Big Academy од 16-12, додека K23 запиша два триумфи по ред, и тоа против опасниот Illuminar и Into The Breach. Ние сметаме дека K23 ќе ја запише и втората победа против Nexus. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*