Тикет на денот е-Спорт (26.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од групата Ц на CCT North Europe Series #4: Closed Qualifier, каде што веќе беа комплетирани групите А и Б, а пласман во четвртфинале изборија Top5, Masonic, Let Us Cook и Mouz NXT.

Websterz – EC Brugge – 1 @ 1.25 во Bet365

Websterz доаѓа на турнирот како екипа која загуби двапати на претходните пет натпревари во сите конкуренции, а нешто слично доживеа и eClub Brugge. Ова ќе биде нивната прва пресметка, но Websterz одигра „паметно“ и намерно испадна од CCT South Europe за да може да се посвети на новиот турнир, каде што очекуваме триумф на стартот бидејќи eClub Brugge на претходните два меча беше ужасен. Наш предлог е 1 со коефициент 1.25 во Bet365.

Astralis Talent – GenOne – 1 @ 1.67 во 22Bet

Astralis Talent влегува како фаворит во оваа пресметка поради нивните настапи против Ikla и 777, иако беа добри и против Apeks, но загубија со 12-16. GenOne, исто така, беше добар на претходните пресметки, односно славеше против Los Kogutos и Avangar, но поразот од Jano ја разниша нивната самодоверба. Ќе биде возбудлива пресметка, а ние предлагаме 1 со квота 1.67 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*