Натпревар со традиција (26.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на француската прва лига се сретнуваат екипите на Клермонт и Стразбург.

Клермонт е на втората половина од табелата и досега имаат освоено 30 бода пркеу 8 победи, 6 реми и 10 порази.

Стразбург е на 15-то место со вкупно 21 бод и учинок од 4 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.78 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*