Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе на средината на сезоната германската Бундеслига може да кажеме дека е повеќе од интересна. Нема доминација на некој посебен тим, туку за титулата се борат повеќе екипи. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда.

Аугбусрг – Хофенхајм – ГГ

Аугсбург игра доста променливо, а искрено од нив и тоа беше очекувано. Сепак во целата ситуација е добро тоа што не се дел од црвената зона, но не се баш и на сигурно, па не смеат да се опуштат. Хофенхајм е во катастрофална серија резултати и на последните пет натпревари успеаа да земат само еден бод. Веруваме дека двете екипи ќе притискаат, па затоа решивме да типуваме ГГ со квота 1.56 во Mozzart.

Менхенгладбах – Баерн Минхен – 2

Екипата на Борусија Менхенгладбах е на срединат ана табелата, но и за нив не може да кажеме дека се во добра форма со оглед на фактот што на последните пет натпревари запишаа само една победа. Баерн полека се враќа во форма и во домашното првенство запишаа две последователни победи, па сега имаат еден бод предност во однос на Унион Берлин. Исто така мора да нагласиме дека во вторникот изиграа натпревар против ПСЖ и успеаа да стекнат предност за реваншот. Овде типуваме 2 на овој дуел со квота 1.41 во Bet365.

Бохум – Фрајбург – 2

Благодарение на трите бода од претпоследниот натпревар, тимот на Бохум излезе од критичната зона и сега имаат минимална предност на сигурните позиции, но тоа не значи дека опстанокот им е гарантиран бидејќи има огромна конкуренција. Фрајбург од друга страна игра фантастично и веруваме дека до самиот крај на сезоната ќе се борат за пласман во некој од европските купови. Ние типуваме 2 на овој дуел со квота 2.25 во 22Bet.

Штутгарт – Келн – 3+

Швабите дефинитивно разочараа оваа сезона. Тие досега во изминатите 20 кола успеаа да победат само три пати, а тоа е премалку за да бидат на сигурните позиции. Освен тоа во последните три натпревари запишаа исто толку и порази, па воопшто не е чудно што се дел од најзагрозените екипи. Келн пак ја прекина реми серијата во последното коло и успеа да земе три бода на натпреварот против Ајнтрахт Франкфурт и сега се на средината на табелата. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.93 во 20Bet.

Волфсбург – Лајпциг – ГГ

Ова е дуел на две амбициозни екипи. Иако Волфсбург запиша три последователни неуспеси, поточно два порази и едно реми, сепак тие се уште се во игра за пласман во некој од европските купови. Тоа нема да биде лесна задача со оглед на големата конкуренција. Лајпциг не успеа во последниот дуел да го издже притисокот од Унион Берлин и запишаа нов пораз на домашен терен. Ефикасноста на овој натпревар не би требало да изостане, а ние типуваме ГГ со квота 1.62 во Mozzart.

Ајнтрахт Франкфурт – Вердер – 1

Ајнтрахт запиша пораз на последниот натпревар од Келн и на тој начин ја прекина добрата серија резултати. Овој тим е на 6-то место, а општопознато дека за нив огромен успех би било да обзбедат пласман во Европа. Вердер од друга страна оваа година ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок, а на добар пат се да го остварат тоа. Домаќините се фаворити на овој дуел, па очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

Унион Берлин – Шалке – 1

Унион Берлин е најпријатното и најпозитивното изненадување оваа година во Бундеслигата. Тие се „рамо до рамо“ со Баерн Минхен и успеваат да се носат буквално со секој притисок. На последниот дуел зедоа важни три бода против Лајпциг и докажаа дека таа позиција им е заслужена. Шалке од друга страна како што изминува времето е се поблиску и поблиску до Цвајт бидејќи заостнауваат цели 7 бода од сигурните позиции. Овде очекуваме нова победа на домаќините и типуваме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

Дортмунд – Херта – 1

Дортмунд го гледаме во многу добро расположение барем што се однесува до домашното првенство. Тие запишаа шест последователни победи, поточно  откако е започнат вториот дел на сезоната немаат кикс. Херта од друга страна со победа над Менхенгладбах во последното коло успеа да ја прекине катастрофалната серија резултати. Сепак овде домаќините се издвојуваат како фаворити и очекуваме да ги земат трите бода. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во 20Bet.

Леверкузен – Мајнц – ГГ

За крај на колото во Германија имаме натпревар помеѓу две екипи кои често играат офанзивно. Фармацевтите на домашен терен ќе го дочекаат тимот на Мајнц. Домаќините имаа два последователни порази, но во последното коло со победа против Хофенхајм успеаа да се оправдаат за тие киксови. Мајнц игра доста променливо и тешко дека оваа година ќе стигнат до успех, но барем се на сигурно и опстанокот не им е загрозен. Наш предлог е ГГ за овој натпревар со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*