Тикет на денот е-Спорт (08.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од четвртфиналето на Intel Extreme Masters Spring 2023: European Closed Qualifier, кои веруваме дека ќе ви го задржат вниманието.

Heet – Bad News Eagles – 1 @ 2.62 во Bet365

Екипата на Heet е на 46. позиција во светот и во изминатиот период имаше лош настап на ESL Challenge, но успеа да се врати со одличен настап на квалификациите за IEM Brazil 2023. Исто така, тимот стана шампион на ESEA Winter 2023, иако немаше силни противници. Треба да се споменем дека во моментов се во серија од пет победи по ред, а најдобро играат на мапата Inferno. Додека Bad News Eagles се на 20. место во светот, но играа ужасно на CCT South Europe, каде што загубија на три дуели. Исто така, не се прославија ниту на ESL Challenger League, а најдобро се покажаа на Mirage каде што имаат 86 отсто победи. Ќе биде интересен натпревар, а наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Sprout – 9Ine – 2 @ 1.66 во 22Bet

Sprout се наоѓа во сериозна криза бидејќи беше елиминиран од ESL Pro League, а потоа и од CCT South Europe Series 2. Ситуацијата е загрижувачка во тимот бидејќи има дури четири порази на последните пет меча, и тоа од Endpoint, Partizan, OG и Team Spirit, додека славеше само против Evil Geniuses. 9Ine, од друга страна, загуби во четвртфинале на CCT North Europe, но потоа почна со одлични настапи на ESL Challenger League каде што ги совлада Bad News Eagles, како и тимот 500, па заслужено ја имаат фаворитската улога. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*