Тикет на денот е-Спорт (30.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По три одиграни кола веќе две екипи испаднаа од CCT North Europe Series #3, а денеска ќе ги следиме дуелите од горниот дел на табелата.

Bluejays – Let us cook – 1 @ 2.25 во Bet365

Bluejays се наоѓаат на седмата позиција со една победа против Honoris и пораз од Illuminar, па денеска е во потрага по втор триумф и скок до позициите кои водат во следната фаза. Ниту Let Us Cook не е за потценување, зашто славеше со 2-0 против GenOne, меѓутоа поразот од Aurora ги загрижи нивните фанови. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а ние веруваме во успех на Bluejays и затоа ви нудиме 1 со квота 2.25 во Bet365.

9Ine – Illuminar Gaming – 2 @ 2.75 во 22Bet

Екипата 9ine се наоѓа на првото место поради двата убедливи триумфи против Mouz Nxt и 00Prospects, па против Illuminar ќе бараат место во следната фаза. Illuminar, исто така, триумфираше во двата дуели против Bluejays и Eyeballers, но на вториот ги покажа своите слабости кои ќе се обиде нивниот ривал да ги искористи денеска. Ќе биде интересно дерби меѓу двете екипи кои еднаш се судрија во ноември минатата година, а тогаш славеше Illuminar. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3656.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*