Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Наполи – Рома

Претпоследниот натпревар во италијанската Серија А во ова коло е вистинско дерби. На стадионот Диего Армандо Марадона во Неапол се сретнуваат екипите на Наполи и Рома.

Наполи оваа сезона делува дека е најблиску до титула бидејќи во моментов се наоѓаат на лидерската позиција со солидна предност во однос на своите пратители. Рома од друга страна има високи амбиции за излез во Европа, но за тоа ќе мора да се борат до последен здив.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени квоти за два типови и тоа:

  • 1:0 точен резултат квота зголемена од 13 на 17
  • Дибала да постигне погодок квота зголемена од 4.50 на 5

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*