Тикет на денот е-Спорт (25.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ги следиме натпреварите од CCT North Europe Series #3 во CS:GO.

9ine – Mouz NXT – 2 @ 3.25 во 22Bet

Полски 9ine има квалитетни играчи, но резултатите во последниот период се загрижувачки бидејќи екипата славеше само на еден од последните пет дуели, и тоа против Permitta, додека загуби од Endpoint, Forze, Apeks и повторно од Endpoint. Mouz NXT, од друга страна, можеби не играше против силни ривали, меѓутоа запиша четири победи на претходните пет пресметки, а единствен кој успеа да ги совлада беше Illuminar. Очекуваме Mouz да продолжи во иста насока, па затоа ви предлагаме 2 со квота 3.25 во 22Bet.

Tricked – Eyeballers – 1 @ 2.37 во Bet365

Ова ќе биде интересно дерби меѓу две екипи кои се наоѓаат во серија од 4-0, односно четири победи и ниту еден пораз на претходните четири дуели. Tricked славеше против Lilmix, Arcred, Apha Gaming и Astralis Talent, додека Eyeballers беше подобар од Alternate aTTax, Jano, nomix и 00Prospects. Иако двата тима имаа незгодни противници, сепак може да забележиме дека Tricked барем на „хартија“ имаше посериозни ривали кои успеа да ги совлада, а тоа е причина зошто веруваме во нивни триумф во денешната пресметка. Наш предлог е 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3657.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*