Тикет на денот е-Спорт (23.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

BLAST Premier Spring Groups 2023 денеска ни нуди два натпревари меѓу едни од најдобрите екипи во CS:GO и веруваме дека ќе ги оправдаат очекувањата.

G2 Esports – Natus Vincere – 1 @ 1.72 во Bet365

G2 го совлада Big со убедливи 2-0 во полуфиналето на групата Ц и обезбеди финале во Upper Bracket каде што со триумф преку NaVi ќе има шанси да обезбеди големо финале. NaVi имаше тежок триумф против Ninjas in Pyjamas (2-1), а поради тоа што не импресионираше во мечот, денеска ќе биде аутсајдер. G2 го одигра последниот меч во септември против NaVi и славеше со 2-1, а ние очекуваме драматична битка со триумф токму за G2 и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Big – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.50 во 22Bet

Big не покажа ништо посебно на првиот меч на турнирот и загуби со 0-2 од G2, а денеска ќе има за задача да го поправи впечатокот против NiP и мора да победи ако не сака да биде елиминиран од турнирот. NiP покажа дека може да се носи и со фаворитите, па му направи големи проблеми на Natus Vincere, иако загуби со 1-2, а тоа ги става во подобра позиција пред денешниот натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*