Тикет на денот е-Спорт (22.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По едно коло не може да пресудиме кој ќе се бори за врвот во групната фаза на LEC Winter 2023, но резултатите ни ветуваат интересен турнир.

SK Gaming – Team BDS – 1 @ 1.72 во Bet365

SK Gaming славеше во секој од последните три натпревари кои ги одигра против Team BDS и заслужено влегува како фаворит во оваа пресметка, иако на почетокот на оваа сезона загуби од Mad Lions со 0-1, па сега ќе се обиде да се врати на победнички патеки, а против себе го има BDS кој исто така загуби во првото коло од KOI со 0-1. Ако судиме според претходните меѓусебни пресметки, тогаш една екипа е фаворит за триумф, а тоа е SK Gaming и ние ви предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

G2 Esports – Fnatic – 1 @ 1.57 во 22Bet

Ова ќе биде дерби како и во секоја од нивните претходни пресметки, а ги имаше дури пет во текот на минатата година и притоа на три од нив славеше Fnatic. G2 Esports, сепак, повеќе ветува поради победата против Excel во воведното коло, додека Fnatic загуби од Team Vitality, иако беше фаворит во пресметката. Малата криза во редовите на Fnatic ќе се обиде да ја искористи G2 Esports, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*