Тикет на денот (недела, 22.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Недела каква што доликува. На терен ќе „трчаат“ екипите од сите најголеми лиги, па дефинитивно ни претстои интересен ден. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дортмунд – Аугсбург – 1/1 @ 1.90 во Mozzart

Дортмунд делува како да влезе во криза во последните два натпревари. Тие запишаа два порази и тоа од просчени екипи, па сега се наоѓаат на граница на зоната за пласман во Европа. Аугсбург од друга страна игра доста катастрофално и ако продолжат со ова темпо многу лесно може да го загрозат својот опстанок и да се преселат во Цвајт. Милионерите на овој натпревар очекуваме да ја оправдаат грешката од претходните дуели, па затоа типуваме 1/1 со квота 1.90 во Mozzart.

Aтлетик Билбао – Реал Мадрид – 2 @ 2.38 во Bet365

Баскијците во последните пет првенствени натпревари имаат само една побда и тоа јасно зборува дека треба да променат нешто во својот тим доколку сакаат да останат конкурентни со екипите кои ќе се борат за пласман во Европа. Реал Мадрид пак го прескокна претходното коло поради обврски во Супер Купот, но и тие заостанаа зад лидерската позиција со три бода во однос на Барселона. Веруваме дека овде можат да го надиграат Атлетик Билбао, па затоа се решивме да типуваме 2 со квота 2.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*