Бундеслига 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Паузата заврши и во Германија. Бундеслигата се враќа на терен, а дефинитивно ова коло се отвора со еден доста интересен натпревар. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Лајпциг – Баерн – ГГ3+

Во првото коло после паузата во Бундеслигата се сретнуваат екипите на Лајпциг и Баерн Минхен. И двата тима заминаа на „одмор“ со одлични резултати зад себе. Баерн Минхен го презеде тронот, поточно стигна на лидерската позиција, а Лајпциг зад себе има четири последователни победи. Ние овде очекуваме двете екипи да изиграат ефикасно и типуваме ГГ3+ со квота 1.77 во Mozzart.

Бохум – Херта – 3+

Овде имаме дуел на две екипи кои доаѓаат од долниот дел на табелата. Боху благодарение на последните две победи во последните две кола излезе од дното на табелата, но се уште се дел од црвената зона. Херта од друга страна исто така игра катастрофално досега и ако продолжат со ова темпо им претстои голема борба за опстанок. Наш предлог на овој натпревар е 3+ со квота 1.89 во Bet365.

Ајнтрахт Франкфурт – Шалке – 1

Ајнтрахт Франкфурт се снајдува одлично досега и за нив е најважно што се во зоната која води во Европа следната сезона. Имаат солидни резултати зад себе, но големо е прашањето колку можат да го издржат ова темпо. Шалке од друга страна е еден од најголемите фаворити за елиминација во Цвајт. Не веруваме дека ќе успеат да изборат опстанок со оглед на големата конкуренција која ја имаат. Ние овде типуваме 1 со квота 1.43 во 22Bet.

Штутгарт – Мајнц – ГГ

Мора да признаеме дека Штутгарт оваа сезона потфрли и во моментов е дел од црвената зона, поточно на делба на 16-то место заедно со тимот на Херта. Тие во последните пет дуели имаат само две победи, а три пати се поразени. Мајнц од друга страна во вистинско време влезе на пауза бидејќи запишаа три порази и само едно реми. Наш предлог е ГГ со квота 1.67 во 20Bet.

Унион Берлин – Хофенхајм – 3+

Унион Берлин влезе во доста лоша форма. Тие запишаа само една победа на последните пет натпревари и тоа е навистина лош учинок, односно во тој временски период запишаа само една победа, три порази и само едно реми. Хофенхајм од друга страна има уште полош учинок и немаат победа на последните пет натпревари. Како и да е, ние овде очекуваме ефикасен дуел, па предлагаме да изиграте 3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Фрајбург – Волфсбург – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат солидно во последно време. Фрајбург забележа одлични резултати во досегашниот тек од првенството и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе обезбедат пласман во најелитнот фудбалско натпревар. Волфсбург замина на пауза во лош период, поточно откако влегоа во форма мораше да прекинат со игра. Веруваме овде дека ќе имаме можност да погледнеме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Келн – Вердер – ГГ

Јарците дефинитивно ако продолжат со ова темпо ќе се соочат со проблеми при опстанокот во елитата. Тие досега имаат собрано само 17 бода од 15 изиграни кола и тоа е премалку за да бидат сигурни дека ќе обезбедат опстанок. Вердер од друга страна врза два порази, но мора да признаеме дека противниците не им беа наивни со оглед на тоа што се натпреваруваа со Баерн Минхен и со Лајпциг. Како и да е, ние очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни типуваме ГГ со квота 1.53 во 22Bet.

Дортмунд – Аугсбург – 1/1

Дортмунд некако потфрли оваа сезона, барем досега. Тие се наоѓаат далеку од лидерската позиција, поточно на почетокот на колото имаа 9 бода заостаток зад Баерн Минхен, а тоа не е бодовна разлика која може лесно да се неутрализира. Аугсбург игра катастрофално и е во групата со екипите кои ќе се борат за опстанок, освен ако не го подобрат темпото. Домаќините на овој дуел се фаворити и типуваме лесна победа за нив, поточно 1/1 со квота 1.91 во 20Bet.

Менхенгладбах – Леверкузен – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи од средината на табелата. Домаќините се во поповолна позиција во однос на табелата, но во поглед на формата, Леверкузен има подобар учинок во последните три дуели. Искрено на овој натпревар ние немаме фаворит, па затоа решивме да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*