Тикет на денот е-Спорт (19.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари од Elisa Invitational Winter 2023, каде што се игра второто коло.

Big Academy – Monte – 2 @ 1.61 во Bet365

Big Academy го доби првиот натпревар против Anubis со убедливи 16-5, додека Monte се измачи против Vertigo, но славеше со 16-13. Big Academy не може да се пофали со добри резултати на останатите турнири бидејќи загуби од Bluejays и IHC, додека Monte e во одлична серија од четири победи по ред, откако ги совлада Apeks, Ecstatic, како и Viperio за да влезе како фаворит во денешниот меч. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Young Ninjas – Dynamo Eclot – 1 @ 2.10 во 22Bet

Екипата на Young Ninjas беше подобар од Astralis Talent со 16-6, но загуби од Big (0-2) и K23 (0-2) на останатите турнири. Сепак, позитивно е тоа што беа поуспешни од ex-Into The Breach и eClub Brugge. Dynamo Eclot го реши Godsent со 16-10 на почетокот на турнирот, но убедливите порази од Into the Breach и Copenhagen Flames ги загрижуваат нивните навивачи. Ќе биде интересна и тешка битка за победа, а ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*