Тикет на денот (четврток, 19.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес ќе се изиграат неколку интересни дуели. Во шпанскиот Куп на кралот ќе се имаме доста интересни дуели, како и во останатите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гент – Шарлероа – ГГ3+ @ 2.22 во Mozzart

Домаќините и понатаму имаат одлична прилика за да се пласираат во доигрувањето за титула. После 30 кола во Жупиле Лигата четирите првопласирани екипи играат плеј оф за титулата, а Гент е моментално на 5-то место со само бод помалку од Клуб Бриж. Продолжението за сезоната не беше идеално за нив и после три натпревари каде што не победија, стигна првата победа над Кортрајтк со резултат 2-1. Шарлероа пак е на 11-то место, но има и натпревар помалку во онос на останатите тимови бидејќи не го изиграа дуелот со Мехелен. Гент е квалитетен тим, но и Шарлероа игра солидно на гости, па очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.22 во Mozzart.

Лацио – Болоња – 1Х&0-2 @ 2.19 во Bet365

За двата тима, пласманот во ¼ финалето на Купот на Италија е вистински предизвик. Болоња и онака е далеку од врвот на табелата, но е и на солидна оддалеченост од зоната за елиминација, па можеби ова натпреварување им е шанса да ги заинтересираат фановите. Во неделата остварија голема победа во Удине и славеа со резултат 2-1. Лацио го однесе цел плен од Реџо Емилија во неделата така што успеа да го победи Сасуоло и да се вклучи во групата за пласман во ЛШ. Овие две екипи се сретнаа во Серија А на почетокот на новата сезона и Лацио славеше, па сега очекуваме нешто слично. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.19 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*