Тикет на денот (понеделник, 16.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Викендот изобилуваше со возбудливи натпревар, па денес очекуваме нешто помирен ден. Понудата е сосема задоволувачка, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Емполи – Сампдорија – 1 @ 2.27 во Mozzart

Домаќините се во значително подобра позиција од својот гостин. Емполи игра сосема добро и се покажа како „тврд орев“ за многу тимови во Серија А и после 17 изиграни кола имаат 19 бода на салдото. Тоа е засега доволно за да играат мирно и без притисок, но никако не смеат да помислат дека ја завршија својата обврска околу опстанокот што им е примарна цел. Во претходните две кола, после паузата, гостуваа и освоија по бод против Удине и против Лацио. Сампдорија од друга страна е во многу тешка позиција и се наоѓа во зоната за елиминација, а првиот тим пред нив има дури седум бода повеќе. Според нас, Емполи е фаворит и предвидуваме победа за нив. Коефициентот за 1 е 2.27 во Mozzart.

Албасете – Леганес – 1 @ 2.42 во Bet365

Во последниот натпревар од 23-то коло од Сегунда, Албасете го дочекува Леганес. Интересно е дека овие две екипи собраа ист број бодови во првите 22 кола и се наоѓаат на табелата една до друга. Леганес има за нијанса подобра гол разлика и се наоѓа на 8-то место, додека Албасете е една позиција подолу. Домаќинот на овој натпревар нема изгубено на претходните четири натпревари во првенството, поточно имаат две реми и две победи, додека гостинот е без неуспех веќе полни 10 кола. Победникот на овој натпревар ќе се преселеи во зоната за плеј оф, а поради домашниот терен, типуваме дека трите бода ќе ги земе Албасете. Наш предлог е 1 со квота 2.42 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*