Тикет на денот е-Спорт (16.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По првото коло на CCT South Europe можевме да забележиме неколку изненадувања, но има уште многу да се игра, па така сè уште ништо не е решено. Денеска ни доаѓаат два натпревари од второто коло кои ќе бидат ептен интересни.

Blink – Tenstar – 1 @ 1.72 во Bet365

Blink неочекувано загуби од Apeks со убедливи 0-2, па ќе се обиде да го поправи впечатокот против Tenstar, кој исто така не блескаше против Honoris (0-2). Blink се наоѓа во мини-криза и бара излез од неа, а Tenstar изгледа како противник кој е идеален за такво нешто. Без потценување на играчите на Tenstar, кои дефинитивно имаат квалитет да изненадат и пристојно му парираа и на Honoris, сепак Blink е фаворит во оваа пресметка поради поголемото искуство на големите турнири, а наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365

Websterz – 00Prospects – 2 @ 1.66 во 22Bet

Websterz има само една победа на претходните пет пресметки и тоа не е охрабрувачки податок за екипа која сака да избори место во втората фаза од турнирот. Уште поголем удар за нив беше поразот од Aurora Gaming со 1-2, а ниту 00Prospects немаше добар старт и загуби со 1-2 од AttaX. Во моментов двете екипи се во лоша состојба, но победникот од оваа пресметка ќе направи чекор напред со надеж дека ќе има шанса за пласман во нокаут-фазата. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*