Тикет на денот е-Спорт (15.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ги следиме возбудувањата од CCT South Europe, каде што беа одиграни дел од нматпреварите од првото коло, кое треба денеска да биде комплетирано.

Tricked – INVSN – 1 @ 1.40 во Bet365

Tricked влегува во натпреварот со три победи на претходните пет дуели, кои ги играат минатиот месец, а оваа сезона сакаа да ја почнат со победа. Tricked го оствари последниот триумф против Team Atlantic и во овој дуел со INVSN се фаворити. INVSN, од друга страна, загуби на последните два меча од Fourteen Esports и Alternate aTTax пред два дена. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Partizan – Masonic – 2 @ 2.25 во 22Bet

Masonic досега двапати играше против Partizan и двапати го совлада, и тоа прво со 16-10, а потоа со 2-0. Partizan минатата сезона ја заврши со пораз од iNation, откако претходно славеше против Zero Tenacity, Invictus Int, KRC Genk и Katuna. Masonic, од друга страна, заврши со победа од 2-1 против одличниот Astralis Talent, иако не може да се пофали со добри резултати против GamerLegion (1-2) и ex-Into the Breach (1-2). Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*