Тикет на денот е-Спорт (14.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни почнува популарниот турнир CCT South Europe Series #2, па ние ви ги нудиме двата најинтересни натпревари според нас, кои дефинитивно нема да ве разочараат.

Aurora – Websterz – 1 @ 1.83 во Bet365

Aurora влегува во овој дуел како фаворит затоа што се наоѓа во извонредна форма со пет победи на последните пет натпревари и сака да продолжи во истиот ритам, додека нивниот ривал Websterz славеше само еднаш во истиот период и според нас ќе биде аутсајдер во оваа средба. Иако станува збор за нов турнир, сепак Aurora се надева на висок пласман, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Sangal – Godsent – 1 @ 1.72 во 22Bet

Овие две екипи ќе се соочат во првото коло на турнирот, а за време на подготовките не направија измени и остануваат во истите состави како и претходно. Sangal славеше трипати во претходниот период, и тоа против Heet, Bad News Eagles и Movistar Riders, додека „црна дамка“ оставаат поразит од Honoris и Forze. Нивниот ривал е во серија од пет порази по ред. ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*