Тикет на денот е-Спорт (06.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска, по долго време, конечно ќе уживаме во Dota 2, а ви нудиме два натпревари од Mansion Invitational 2023 кој ќе се игра овие два дена.

Army Geniuses – Bleed eSports – 1 @ 2.37 во 22Bet

Army Geniuses влегува како фаворит во оваа пресметка само поради тоа што може да се пофали со два триумфи на последните пет натпревари во сите конкуренции, додека Bleed засега нема победа и ќе се обиде да го промени тоа во текот на денешниот дуел. Army Geniuses иако не е многу познат меѓу навивачите, сепак оствари победа од 2-0 против Fnatic пред еден месец и таа победа ќе се памети, додека претходно го декласира и Geek Fam. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

Boom eSports – Talon eSports – 1 @ 1.53 во Bet365

Boom и Talon се познаваат многу добро затоа што во текот на минатата година одиграа четири меѓусебни дуели, а дури три од нив му припаднаа на Boom, кој повторно ја носи улогата на фаворит. Во прилог на Boom Му оди и тоа што има четири победи на претходните пет дуели во сите конкуренции, додека Talon славеше само двапати. Ќе биде интересен натпревар и тоа е сигурно, а ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*