Ла Лига 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Ла Лига ќе се игра веќе второто коло после паузата која беше предвидена за Мундијалот. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Елче – Селта Виго – 2

Откако е започната сезоната тимот на Елче успеа да земе само четири бода, а со тоа е јасно дека ги минимизира шансите за опстанок. Во моментов се длабоко на дното на табелата, а покрај тоа се во серија од четири последователни порази. Селта Виго од друга страна е на 17-то место и исто така е во лоша форма, но добро е тоа што барем засега се на сигурно. Очекуваме гостите на овој натпревар да ја искористат лошата форма на домаќините и да земат три бода. Наш предлог е 2 со квота 2.11 во Mozzart.

Валенсија – Кадиз – ГГ

Како што изминува времето, така Валенсија полека го губи чекорот за пласман во Европа, па со тоа може да се констатира дека уште една лоша сезона ќе биде зад нив. Кадиз од друга страна никако да врзи добри резултати, па затоа и се наоѓа на претпоследната позиција на табелата, а најверојатно на овој тим ќе им претстои тешка борба за опстанок. Наш предлог е ГГ со квота 2.00 во Bet365.

Виљареал – Реал Мадрид – 3+

Виљареал е во игра за позициите кои можат да им обезбедат пласман во Европа. Засега се наоѓаат на 7-та позиција на табелата и ако продолжат со ова темпо ќе останат конкурентни за европските купови до самиот крај. Реал Мадрид врза две последователни победи и ги оправда киксовите од пред паузата, па сега се на делба на првото место заедно со Барселона. Овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку три погодоци. Типуваме 3+ со квота 1.62 во 22Bet.

Мајорка – Ваљадолид – 0-2

Дуел на две просечни екипи. Домаќините се на средината на табелата, додека гостите се на вториот дел. И двете екипи имаат само една и единствена цел, а за нив тоа е опстанокот. Мајорка после добрата серија резултати во домашното првенство во минатото коло беа поразени од Хетафе. Ваљадолид од друга страна игра доста променливо и на последните пет дуели запиша три порази и две победи. Ние овде решивме да типуваме мал број погодоци и тоа 0-2 гола со квота 1.65 во 20Bet.

Еспањол – Жирона – ГГ

Еспањол е навистина во катастрофална форма и на последните пет натпревари тие немаат победа, поточно во тој временски период запишаа четири реми и еден пораз. Жирона од друга страна е без пораз во тој временски период и нивниот учинок е три реми и две победи, па логично е и да се подобро пласирани за разлика од денешниот противник. Ние овде очекуваме погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Алмерија – Сосиедад – 2

Домаќините се на средината на табелата и тие имаат една единствена задача за оваа година, а тоа е да направат се што можат за да обезбедат опстанок и следната сезона во друштвото со најдобрите. Сосиедад од друга страна има реални шанси за да обезбеди пласман во ЛШ. Дефинитивно тоа нема да биде лесно, но веруваме дека нема лесно да се предадат. Типуваме на овој натпревар 2 со квота 2.00 во Bet365.

Рајо Валекано – Бетис – ГГ

Уште еден натпревар на две екипи слични по квалитет. Можеби во последно време екипата на Бетис попушти, но добро е што се уште се блиску до зоната која може да ги одведе во Европа за следната година. Рајо Валекано е во добра серија во домашното првенство и нема пораз во последно време, поточно на овој натпревар влегуваат со три победи и две реми. Очекуваме изедначена игра и типуваме ГГ со квота 1.95 во 22Bet.

Севиља – Хетафе – 1

Севиља е најголемото разочарување во Ла Лига во досегашниот тек од првенството. Тие се уште се дел од црвената зона и никој не го очекуваше овој исход после 15 изиграни натпревари. Хетафе пак се држи засега добро. И тие немаат некој учинок кој може да не импресионира, но се барем надвор од зоната за елиминација. Сметаме дека ова е вистинско време за Севиља да земе три бода и типуваме 1 со квота 1.82 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Барселона – 3+

Во Мадрид ќе имаме можност да погледнеме вистински спектакл. Конечно Атлетико запиша победа во последниот натпревар против Елче и сега Каталонците ги дочекуваат во добро расположение. Барса од друга страна вториот дел од сезоната го започнаа со реми, па повторно се изедначени со тимот на Реал Мадрид. Како и да е, овде да се типува на конечен исход е доста тешко, па затоа одлучивме да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме 3+ со квота 1.97 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Осасуна – 1

Баскијците играат променливо низ целата сезона, поточно по системот топло-ладно, но сепак собираат доволно бодови за да бидат дел од плеј оф зоната за Европа. Осасуна е на средината на табелата и врза два последователни пораз, а искрено тешко дека ќе може да ја прекине таа серија и на овој натпревар. Ние сметаме дека Билбао има поголеми шанси на овој натпревар и очекуваме 1 со квота 1.67 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*