Тикет на денот (сабота, 07.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Најпрво да ги честитаме божиќните празници на сите што ги слават со желби за добро здравје и успех во иднина. Ова е нашиот предлог празничен тикет.

Виљареал – Реал Мадрид – 2 @ 2.00 во Mozzart

Дуел на две квалитетни екипи од Ла Лига. Домаќините можеби малку потфрлија, но пауза им дојде во правилно време, па веруваме дека сега ќе го подобрат темпото. Во моментов се наоѓаат веднаш под позициите кои водат во Европа, а во овој натпревар влегуваат со одлично расположение после победата во последниот натпревар против Валенсија. Реал Мадрид направи неколку неочекувани киксови пред паузата, па тоа ги доведе на второто место и сега се на делба на првата позиција заедно со тимот на Барселона. „Кралевите“ веруваме дека нема лесно да се предадат овде, па затоа типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Каса Пиа – Порто – ГГ3+ @ 2.49 во Bet365

Домаќините може да ги категоризираме како едно големо пријатно изненадување во португалската Примера лига. Од тим кој се бореше за опстанок, стигнаа на позиција која води во Европа, но прашањето е колку ќе успеат да се задржат таму. Овој пат имаат тешка задача бидејќи на домашен терен им пристигнува тимот на Порто кој е со шампионски амбиции. Порто е се  уште далеку од лидерската позиција, но рано е да им пресудиме со оглед на фактот дека има уште многу време. Двете екипи имаат одлична сезона, па сметаме дека ефикасноста на овој натпревар не би требало да изостане. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.49 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*