Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Манчестер Сити – Челзи

Денес колото во Англија завршува со еден спектакуларен натпревар, поточно дерби дуели кој ќе се изигра помеѓу Челзи и Манчестер Сити.

Челзи досега не прикажа кој знае какви игри, но после паузата се врати со подобрена форма и запиша една победа и едно реми. Истиот учинок го бележи и Манчестер Сити, но благодарение на залихата од почетокот, тие се на горниот дел на табелата.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти на два типови и тоа:

  • Халанд да постигне 2+ погодоци квота 4 зголемена на 4.75
  • Де Брујн да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 11 на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*