Тикет на денот е-Спорт (02.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од League of Legends, а денеска се игра шестото коло на турнирот Weibo Cup каде што веќе беше одреден еден патник во нокаут-фазата.

FunPlus Phoenix Blaze – LGD.Y – 2 @ 1.80 во Bet365

FunPlus разочара во првите четири одиграни натпревари бидејќи загуби три од нив и се наоѓа на праг на елиминација, која би можела да се случи уште денеска затоа што игра против LGD.Y кој славеше на две и загуби две пресметки. LGD.Y со право ја носи фаворитската улога во овој натпревар, кој воопшто нема да биде лесен, а со триумф ќе оди чекор поблиску до нокаут-фазата. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Team WE.A – Invictus Gaming. Y – 1 @ 1.81 во 22Bet

Team WE.A го игра дербито во групата А против Invictus Gaming Young кои имаат по три победи и еден пораз во досегашните дуели, па ова може да биде решавачка пресметка која ќе го даде освојувачот на групата, но и првиот патник во плејофот. Се очекува драматичен натпревар со многу возбудувања, но и победа на Team We, кој на досегашните дуели делуваше постабилно за разлика од денешниот противник. Ние предлагаме 1 со квота 1.81 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*