Тикет на денот е-Спорт (31.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Последен ден од 2022 година, а ние ќе се обидеме да го завршиме со добивка. Денеска ќе ја завршиме програмата во е-Спорт за годинава со турнирот VisionGaming: Invitational 3 во Rocket League, односно фудбал со автомобили.

mYinsanity – Sentient EN – 1 @ 2.50 во Bet365

mYinsanity беше еден од најлошите тимови во групната фаза, па со три победи и два порази го фати последниот воз за четвртфинале. Иако неочекувано, сепак го елиминираа Irie Legacy кој беше најдобар во групата со три убедливи победи. Sentient EN имаше идентично патување со тоа што го осови седмото место во групата, а во нокаут-фазата го декласира CTRL Esports кој заврши петти во групата. Ќе гледаме интересен меч, а ние очекуваме ново изненадување и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.50 во Bet365.

Not Trying to lose – Pesto Uni – 1 @ 1.28 во 22Bet

Not Trying to Lose ја оправда улогата на еден од најдобрите тимови на турнирот и со три победи ја мина групната фаза, по што го елиминира Sentient Esports со 4-1 и ака обезбеди меч против Pesto University. Pesto не беа најдобри во првата фаза од турнирот и со три триумфи и два порази некако се изборија за место во четвртфинале, каде што беа подобри од третопласираниот тим во групата Ovation eSports. Наш предлог за овој натпревар е 1 со коефициент 1.28 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*