Тикет на денот е-Спорт (24.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако денеска програмата во е-Спортот не е богата, ние се потрудивме да ви ги понудиме двата најинтересни дуели од Valorant, односно турнирот Challengers League Turkey Birlik: Split 1.

Kostebegkiller – Digital Athletics – 1 @ 2.62 во Bet365

Екипата на Kotebegkiller беше декласирана во четвртфиналето на Upper Bracket со 0-2 од Galakticos, а потоа по голема драма ги елиминираше Team Lixa и Dark Passage со по 2-1 за да избори полуфинале во Lower Bracket каде што ќе игра со уште еден незгоден противник. Доколку ја погледнеме моменталната форма на екипите, може да забележиме дека Kostebegkiller има четири победи на пет меча од 15 декември, додека Digital Athletics не биле толку активни и годинава запишале дури три порази на пет натпревари. Наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Galakticos – Unknownpros – 2 @ 1.61 во 22Bet

Две победи на пет натпревари не се воопшто резултати кои се за пофалба на Galakticos, но добриот старт и токму тие два убедливи триумфи на турнирот му обезбедија место во финалето на Upper Bracket. Таму друштво му прави и Unknownpros кој имаше тежок почеток и победа од 2-1 против Digital Athletics, по што го уништи Dark Passage и во одлична форма, но и со голема самодоверба и стабилност ќе игра за победа во финалето. Ние очекуваме тука да заврши мини-серијата на Galakticos, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*