Натпревар со традиција (24.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на израелската ХААЛ лига се сретнуваат екипите на Хапоел Бер Шева и Беитар Ерусалим.

Хапоел Бер Шева е на 3-то место со вкупно 32 бода и учинок од 10 победи, 2 реми и 2 порази.

Беитар Ерусалим е на 7-та позиција и досега имаат освоено вкупно 16 бода преку 5 победи, 1 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно на сите тие три дуели како победник се јавува екипата на Беитар Ерусалим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

1 @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*